Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego (..)

Wizyta Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pauliny Stochniałek w Szamotułach

3 Marca 2021

2 marca br. Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Paulina Stochniałek odbyła wizytę w Starostwie Powiatowym w Szamotułach. Podczas spotkania ze Starostami Szamotulskimi, Beatą Hanyżak oraz Rafałem Zimny podjęto rozmowy na temat planowanych inwestycji oraz bieżącej sytuacji w powiecie.  Następnie pani marszałek odwiedziła  Zespół Szkół  nr 3  im. H. Kołłątaja w Szamotułach, w związku z planowaną przebudową warsztatów przyszkolnych. Powiat Szamotulski złożył wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa i wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach”, z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, Działanie 9.3, Poddziałanie 9.3.2 Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego. Projekt zakłada wyposażenie w specjalistyczny sprzęt poszczególnych pracowni: elektrycznej, obrabiarek numerycznych (CNC), obrabiarek konwencjonalnych, obróbki ręcznej, wiertarek elektrycznych oraz  spawalnictwa.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z kadrą kierowniczą szamotulskiego szpitala. Tam dyrektor lecznicy Remigiusz Pawelczak zapoznał panią marszałek z nowym wyposażeniem, specyfiką działalności w sytuacji pandemii oraz planowanymi przedsięwzięciami.

wizyta 1

Wizyta 2