Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Poseł na Sejm RP Marty Kubiak

Wizyta Poseł na Sejm RP Marty Kubiak

5 Maja 2021

Pani Poseł Marta Kubiak i Pani Starosta Beata Hanyżak rozmawiają o planowanych inwestycjach4 maja Starosta Beata Hanyżak odbyła spotkanie z Poseł na Sejm RP Panią Martą Kubiak. Dotyczyło ono kilku istotnych projektów inwestycyjnych. Pierwszy z nich związany jest z przyznaniem Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozyskane środki w kwocie 300 tys zł. mają być przeznaczone na doposażenie placówki w sprzęt medyczny. Rozmawiano także o aktualnym sposobie funkcjonowania Szpitala.

Starosta Beata Hanyżak i Pani Poseł Marta Kubiak rozmawiają z Dyrektorem Szpitala w Szamotułach

Ponadto w trakcie wizyty omówiono szczegółowo realizację zadania związanego z przebudową drogi powiatowej nr 1855P Śmiłowo - Gałowo, na które Powiat Szamotulski pozyskał środki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021.Projekt zakłada odwodnienie, poszerzenie i wzmocnienie drogi oraz budowę jednostronnego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż całego jej odcinka, dwóch zatok autobusowych i montaż trzech znaków aktywnych z zasilaniem solarnym. Przebudowane ma zostać również dotychczasowe skrzyżowanie w Jastrowie. Ma tam powstać małe rondo z oświetleniem, chodnikiem oraz przejście dla pieszych z wyspą dzielącą.

Rozmawiano też o przyszłych planach inwestycyjnych Powiatu Szamotulskiego.