Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Wicewojewody i kolejne dofinansowanie dla Szpitala

Wizyta Wicewojewody i kolejne dofinansowanie dla Szpitala

5 Listopada 2019

Wizyta Wicewojewody i kolejne dofinansowanie dla Szpitala

W poniedziałek 4 listopada w Szamotułach miała miejsce wizyta Wicewojewody Wielkopolskiego Pani Anety Niestrawskiej. Rozpoczęła się ona od spotkania w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły, gdzie oficjalnie wręczono klucze do mieszkania przybyłym z Kazachstanu nowym mieszkańcom Szamotuł.

Beneficjantem była rodzina Jasiniewiczów, która po kliku latach starań otrzymała polskie obywatelstwo. W związku ze skomplikowaną sytuacją życiową lokalny samorząd postanowił wesprzeć nowych mieszkańców. Na mocy ustawy o repatriacji Wojewoda Wielkopolski przyznał Urzędowi Miasta i Gminy Szamotuły pieniądze na adaptację małego mieszkania, które para mogłaby użytkować. Zaplanowane prace zostały zakończone, a ich efektem Państwo Jasieniowiczowie już od wczoraj mogą się oficjalnie cieszyć.

Kolejny punkt wizyty stanowiło podpisanie w Starostwie Powiatowym umowy na dofinansowanie tomografu komputerowego i wizytacja szamotulskiego szpitala. Ujęta w umowie wartość środków dotacji celowej przekazanej z budżetu państwa wynosi 1 876 000 zł, całkowita wartość inwestycji szacowana jest natomiast na kwotę 2 345 000 zł. To nie tylko ogromny zastrzyk finansowy, poszerzenie oferty dostępnych badań, ale i szansa na szybszą diagnostykę dla pacjentów.

Wśród osób wizytujących placówkę oprócz Pani Wicewojewody znaleźli się Poseł na Sejm RP Pani Marta Kubiak, Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Pan Damian Marciniak oraz Starosta Szamotulski Pani Beata Hanyżak. Zgromadzonych w szpitalu gości oprowadzał Dyrektor - Pan Remigiusz Pawelczak.

Zdjęcia: Powiat Szaomtulski oraz UMiG Szamotuły