Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Wiecamarszałka Województwa Wielkopolskiego (..)

Wizyta Wiecamarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka w Kaźmierzu

28 Kwietnia 2021

27 kwietnia br. w Powiecie Szamotulskim, w Gminie Kaźmierz gościł Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. W wizycie towarzyszyła mu Beata Hanyżak Starosta Szamotulski oraz włodarze Gminy Kaźmierz Wójt Zenon Gałka i Wicewójt Ryszard Gąska. Tematem rozmów podczas spotkania  były projekty realizowane w latach 2015 - 2021, na które  w ramach działań prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego zostały pozyskane  fundusze unijne. Przypomnijmy, że  Gmina Kaźmierz otrzymała wsparcie w wysokości blisko 8 milionów złotych, dodatkowo ze środków Województwa Wielkopolskiego otrzyma dofinansowanie na kwotę 787.859,00 zł na budowę (przebudowę) dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Samorządowcy  odwiedzili m.in. budynek C Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, siedzibę firmy Hochland Polska, Osiedle Słoneczne w Kaźmierzu oraz Bibliotekę i Centrum Kultury w Kaźmierzu przy ul. Nowowiejskiej.

inf./fot.UG w Kaźmierzu