Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego w (..)

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego w Powiecie Szamotulskim

26 Kwietnia 2022

Flaga i Godło Polski

Dobre informacje płyną z Powiatu Szamotulskiego nie tylko do naszych mieszkańców, ale także mieszkańców Miast, Gmin i Powiatów zachodniej i północnej Wielkopolski. Wojewoda Michał Zieliński uroczyście podpisał umowy z przedstawicielami samorządów na realizację zadań związanych z infrastrukturą drogową. Łączna wartość wspomnianych inwestycji wspartych środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to blisko 8 milionów złotych. Umowę w imieniu Powiatu Szamotulskiego podpisała Starosta Beata Hanyżak, Wicestarosta Rafał Zimny oraz Skarbnik Powiatu Artur Biniak. Powiat Szamotulski dzięki kwocie ponad 2 700 000,00 zł dokona przebudowy drogi powiatowej Śmiłowo-Gałowo, a dokładniej odcinka łączącego rondo w Gałowie z powstającym rondem w Jastrowie. Następnie Wojewoda Wielkopolski wraz z przedstawicielami Zarządu Powiatu Szamotulskiego oraz Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych  w Szamotułach Sylwią Kosicką udali się na plac budowy wspomnianego ronda, gdzie zapoznano się z postępem robót oraz przedstawiono Wojewodzie zakres przyszłego zadania. Wyjazdowe spotkanie pozwoliło także złożyć życzenia na ręce Pani Dyrektor dla wszystkich pracowników służby drogowej.