Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Wojewody w Powiecie Szamotulskim

Wizyta Wojewody w Powiecie Szamotulskim

14 Stycznia 2022

Dnia 13 stycznia 2022 roku Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński i Starosta Szamotulski Beata Hanyżak odbyli spotkania z włodarzami dwóch gmin Powiatu Szamotulskiego - Pniew oraz Dusznik. W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Pniewy otrzymały ponad 7 000 000,00 złotych na przebudowę ulicy ks. Maciejewskiego. Dodatkowo w drugiej turze naborów Gmina planuje wystąpić o dofinansowanie przebudowy ul. Wspólnej. Natomiast Powiat Szamotulski planuje ubiegać się o dofinansowanie w kolejnych naborach na przebudowę ulicy Konińskiej w Pniewach. Gmina Pniewy otrzymała także 1 800 000,00 złotych na odbudowę Parku „Sokoła”, który już w tym roku służyć będzie mieszkańcom. Podczas wizyty odwiedzono również Dom Samopomocy „Jawor”. Na koniec dokonano oficjalnego otwarcia budynku administracyjno-biurowego Nadleśnictwa Pniewy. Następnie Wojewoda Wielkopolski i Starosta Szamotulski udali się do Dusznik, gdzie razem z Wójtem Romanem Bogusiem dokonano oględzin kompleksu sportowego, który będzie przebudowywany ze śródków otrzymanych Funduszu Polski Ład. Dodatkowo Powiat Szamotulski zamierza pozyskać dofinansowanie w ramach Polskeigo Ładu na inwestycję związaną z przebudową ulicy Szkolnej w miejscowości Grzebienisko. Wojewoda wraz z przedstawicielami samorządów złożył także kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów Powstania Wielkopolskiego.