Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta przedstawicieli Rządu Regionalnego Kurdystanu w (..)

Wizyta przedstawicieli Rządu Regionalnego Kurdystanu w Powiecie Szamotulskim

20 Stycznia 2020

Wizyta przedstawicieli Rządu Regionalnego Kurdystanu w Powiecie Szamotulskim

W sobotę 18 stycznia br. pani Begard Dlshad Shukralla - Minister Rolnictwa i Zasobów Wodnych Rządu Regionalnego Kurdystanu wraz z panem Ziyad Raoof Pełnomocnikiem Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce oraz Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosławem Maciejewskim, złożyli  wizytę w Powiecie Szamotulskim. Gościnna  firma SemCo, która to jest lokalną firmą z rodzinną tradycją, prowadzącą działalność w Śmiłowie, w zakresie tłoczenia zdrowego oleju, była dla delegacji z Kurdystanu bardzo ciekawym przykładem wielkopolskiej gospodarności i przedsiębiorczości. W programie wizyty znalazł się pokaz tłoczenia oleju metodą tradycyjną, zwiedzanie obiektów tłoczarni oraz pokaz szamotulskiego folkloru wraz z degustacją potraw regionalnych na bazie oleju. Gościnność wielkopolska bardzo ujęła członków delegacji kurdystańskiej.