Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizytacje inwestycji drogowych realizowanych na terenie (..)

Wizytacje inwestycji drogowych realizowanych na terenie Powiatu Szamotulskiego

3 Sierpnia 2020

3 sierpnia we Wronkach odbyło się spotkanie robocze dotyczące budowy tamtejszej obwodnicy. Uczestniczyli w nim Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Paweł Katarzyński, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Burmistrzowie Wronek Mirosław Wieczór i Robert Dorna. Podczas wizyty omówiono szereg tematów związanych z przygotowaniem i realizacją inwestycji, w tym m.in. plany działań, kwestie finansowania oraz wyzwania z jakimi mierzyć muszą się jej wykonawcy. Poruszono ponadto kwestię planowanego na IV kwartał br. remontu mostu.

Następnie Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Dyrektor WZDW w towarzystwie Starosty Szamotulskiego udali się do Szamotuł, gdzie wspólnie z Burmistrzem Włodzimierzem Kaczmarkiem obejrzeli teren remontowanej ulicy Bolesława Chrobrego. Zwrócono również uwagę na remont linii kolejowej i zamknięcie przejazdu przy drodze wojewódzkiej nr 184, które spowodowało duże utrudnienia dla kierowców szczególnie samochodów ciężarowych.