Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wniosek o dofinansowanie budowy obwodnicy Szamotuł ze (..)

Wniosek o dofinansowanie budowy obwodnicy Szamotuł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

24 Maja 2021

20 maja 2021 r. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich złożył do Ministerstwa Infrastruktury wnioski o dofinansowanie budowy 5 obwodnic z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród zadań, na których realizację WZDW stara się pozyskać środki, znalazła się budowa obwodnicy Szamotuł. Przewidywany koszt inwestycji w ciągu dróg wojewódzkich 184 i 187 to 99,2 mln. zł. Obejmuje on prace budowlano-drogowe na odcinku 10,2 km. Obecnie trwa opracowywanie projektu koncepcyjnego. Dokument ma być gotowy we wrześniu.

Zarząd Powiatu Szamotulskiego serdecznie dziękuje Zarządowi Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich za zaangażowanie i podjęte działania.