Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wojewoda Wielkopolski z wizytą w Powiecie Szamotulskim

Wojewoda Wielkopolski z wizytą w Powiecie Szamotulskim

19 Lutego 2019

W piątek 11 lutego w szamotulskim Muzeum Zamek Górków Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z dyrektorem muzeum Michałem Kruszoną gościli wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. W spotkaniu uczestniczył również Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Maria Przybylska oraz przedstawiciele Banku Spółdzielczego Duszniki i wydawnictwa Zysk i S-ka. W trakcie wizyty omówiono plan nowego projektu Muzeum Zamek Górków związanego z powiększeniem zbioru figur wytwarzanych niegdyś w Pacykowie k. Stanisławowa. Następnie pod okiem kustosza muzeum Moniki Romanowskiej - Pietrzak uczestnicy spotkania zapoznali się z historią i aktualną ekspozycją zamku.

fot. Magdalena Prętka