Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wroniecka młodzież w Starostwie Powiatowym

Wroniecka młodzież w Starostwie Powiatowym

20 Marca 2024

20 marca br. w Starostwie Powiatowym w Szamotułach z okazji Dnia Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie z młodzieżą profilu administracyjnego oraz prozdrowotnego-fit  ZS nr 1 we Wronkach.

Na początku uczestnicy zostali przywitani przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak i Wicestarostę Rafała Zimny, a później zapoznali się z dwiema prezentacjami na temat samorządu powiatowego i funkcjonowania urzędu.

Następnie uczniowie odwiedzili poszczególne wydziały starostwa, celem rozwiązania powierzonych im zadań, takich jak: docieplenie domu, uzyskanie profilu kandydata na kierowcę PKK, uzyskanie karty wędkarskiej, założenie stowarzyszenia czy organizacja rajdu rowerowego. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza posłuży w przyszłości.