Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wskazano lokalizacje Powszechnych Punktów Szczepień w (..)

Wskazano lokalizacje Powszechnych Punktów Szczepień w Powiecie Szamotulskim

13 Kwietnia 2021

13 kwietnia 2021 r . Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz podczas wideokonferencji ze starostami powiatów przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące planowanego utworzenia w Województwie Wielkopolskim Powszechnych Punktów Szczepień.

- Cieszę się, że Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński przychylił się do propozycji NFZ i podjął decyzję o uruchomieniu na obszarze naszego powiatu dwóch Powszechnych Punktów Szczepień. Powstaną one w Szamotułach i w Pniewach - informuje Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

Zatwierdzone lokalizacje to Hala Sportowo - Widowiskowa „Nałęcz” oraz Hala Sportowo - Widowiskowa w Pniewach. Dziś Starosta Beata Hanyżak spotkała się z Burmistrzem Pniew Jarosławem Przewoźnym, aby podziękować za zaangażowanie w staraniach Powiatu o Punkt Szczepień w Pniewach oraz omówić dalszą współpracę przy realizacji procesu szczepień.

- Dziękuję za podjętą decyzję. Jest to bardzo dobra informacja dla mieszkańców, nie tylko Gminy Pniewy. Przystępujemy do działania - powiedział po spotkaniu Burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny.

Obok Powszechnych Punktów Szczepień funkcjonować będą dotychczasowe populacyjne punkty szczepień. Jest ich na terenie powiatu 12 i działają w oparciu o podstawową opiekę zdrowotną (POZ).

W hali sportowo-widowiskowej w Pniewach

Spotkanie Starosty Szamotulskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pniewy