Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wspólnie dla Szamotulskiego Szpitala

Wspólnie dla Szamotulskiego Szpitala

8 Kwietnia 2020

Wczoraj, tj.  7 kwietnia  br. odbyło się  posiedzenie Zarządu Powiatu Szamotulskiego, którego tematem przewodnim była kwestia udzielenia wsparcia finansowego dla Szpitala Powiatowego w Szamotułach. W uzgodnieniu ze Starostą Szamotulskim Beatą Hanyżak i w związku z sytuacją epidemii w kraju, włodarze gmin Powiatu Szamotulskiego - Gminy Duszniki, Gminy Kaźmierz, Miasta Obrzycko  i Gminy Obrzycko, Gminy Ostroróg, Gminy Pniewy zadeklarowali kwoty środków  wsparcia o łącznej wartości 84.000,00 zł na pilne potrzeby  SP ZOZ w Szamotułach (zakup testów na obecność koronawirusa lub środki ochrony osobistej dla personelu medycznego). Powiat Szamotulski na ten cel uruchomił  rezerwę celową budżetu w kwocie 50.000,00 zł. Ponadto zgodnie z deklaracją Burmistrza - Gmina Wronki dostarczy środki zabezpieczenia osobistego dla pracowników Pogotowia Ratunkowego we Wronkach.

W tym miejscu Starosta Szamotulski Beata Hanyżak dziękuje włodarzom powyższych gmin za zrozumienie i troskę o nasz powiatowy szpital, równocześnie dziękuje również  Burmistrzowi  Miasta i Gminy Szamotuły za wcześniejsze wsparcie działalności szamotulskiej lecznicy w postaci zakupu respiratora.