Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Współpraca Zespołu Szkół nr 3 ze SPOMASZ Wronki

Współpraca Zespołu Szkół nr 3 ze SPOMASZ Wronki

22 Października 2021

Dnia 21 października 2021 r. odbyło się spotkanie Wicestarosty Szamotulskiego Rafała Zimny z Panią p.o. Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach oraz przedstawicielami firmy SPOMASZ Wronki. Spotkanie było otwarciem nowego rozdziału dla szkoły dzięki wsparciu dla kierunku Technikum Mechanicznego. Na skutek tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły uczyć się będą od profesjonalistów obsługi m. in. maszyn CNC oraz techniki obróbki skrawaniem. Dzięki tej współpracy przyszli technicy będą odbywać praktyki w SPOMASZ-u, a firma prowadzić będzie Akademię Talentów, oraz przeznaczać stypendia dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce.