Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyjazdowe obrady Zarządu Powiatu Szamotulskiego

Wyjazdowe obrady Zarządu Powiatu Szamotulskiego

26 Stycznia 2021

22 stycznia br. Zarząd Powiatu Szamotulskiego część swoich obrad odbył w terenie. Starostowie Szamotulscy - Beata Hanyżak, Rafał Zimny wraz z Członkami Zarządu Andrzejem Grzeszczykiem, Kazimierzem Michalakiem oraz  Maciejem Trąbczyńskim, wzięli udział w terenowej analizie, przesłanego przez „SMP Projektanci”, Projektu Koncepcyjnego „Budowa obwodnicy Szamotuł w ciągu drogi wojewódzkiej nr 187 Pniewy-Szamotuły-Oborniki - Murowana Goślina”.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwia Kosicka przedstawiła Zarządowi przebieg tzw. zachodniej lub małej obwodnicy. Rozpoczyna się ona  od istniejącego ronda w Gałowie do projektowanego ronda w Piaskowie o szacowanej długości około 5,0 km, z wykorzystaniem wybudowanego przez Powiat ronda wraz z fragmentem drogi w kierunku Piaskowa. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu po opracowaniu projektu koncepcyjnego obwodnicy podejmie decyzję o możliwościach jej realizacji i zleci projekt budowlany. Ostateczne kroki podejmie Sejmik Województwa Wielkopolskiego zatwierdzając potrzebną wielkość środków finansowych potrzebnych na ten cel.

Wyjazdowe obrady Zarządu Powiatu Szamotulskiego