Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu

14 Marca 2023

W miniony piątek, 10 marca br., Zarząd Powiatu Szamotulskiego gościł w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach. Była to okazja do zapoznania się z efektem końcowym projektu pn. „Utworzenie strzelnicy wirtualnej w Powiecie Szamotulskim”, zrealizowanego w minionym roku.

Zadanie objęło swym zakresem remont sali lekcyjnej w celu dostosowania do specjalistycznych wymogów strzelnicy pneumatycznej oraz montaż kompletnego, multimedialnego, strzeleckiego systemu szkoleniowo - treningowego, pozwalającego na jednoczesne szkolenie od 1 do 4 osób. Strzelnica jest już otwarta dla użytkowników, w tym uczniów szkoły - Oddziału przygotowania wojskowego.

Wirtualna strzelnica powstała dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Szamotulski z rządowego programu „Strzelnica w powiecie 2022”. Wartość całkowita projektu wyniosła 208.434,87 zł, w tym dofinansowanie 166.747,89 zł.

Zarząd Powiatu Szamotulskiego w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach