Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyłoniono zwycięzców konkursu pod hasłem "Uzależnienia (..)

Wyłoniono zwycięzców konkursu pod hasłem "Uzależnienia - niszczą marzenia"

18 Maja 2022

Powiat Szamotulski po raz kolejny włączył się w społeczną akcję szamotulskiej policji, tym razem  skierowaną do dzieci i młodzieży powiatu szamotulskiego. Celem inicjatywy prowadzonej we współpracy z Powiatem Szamotulskim oraz Gminami Ostroróg i Szamotuły, jest zwiększenie świadomości nt. zagrożeń jakie wynikają z uzależnienia środkami odurzającymi, alkoholem czy tytoniem oraz promocja zdrowego stylu życia.

16 maja 2022 roku komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas 6, 7, i 8 szkół podstawowych oraz młodzież uczęszczająca do szkół ponadpodstawowych (łącznie 50 uczestników z 17 szkół z terenu Powiatu Szamotulskiego). Zadanie jakie zostało przed nimi postawione wymagało dużej kreatywności - należało bowiem wykonać komiks nt. „Uzależnienia - niszczą marzenia”. Najlepsze prace opublikowane zostaną w materiałach informacyjno - edukacyjnych dotyczących uzależnień wykorzystywanych podczas prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach działań profilaktycznych.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce- Kacper Banach, Szkoła Podstawowa w Dusznikach

II miejsce- Weronika Idaszek, Szkoła Podstawowa w Biezdrowie

III miejsce- Hanna Hojan, Zespół Szkół w Obrzycku

Wyróżnienia przyznano także:

• Maria Kokot, Szkoła Podstawowa w Grzebienisku
  • Aneta Pacholak, Szkoła Podstawowa Chojnie
  • Viktoriia Shypylo, Szkoła Podstawowa Nowej Wsi
  • Agata Dorożała, Zespół Szkół nr 2 we Wronkach
  • Emilia Musiał, Szkoła Podstawowa w Chojnie
  • Dominika Dałek, Szkoła Podstawowa w Chełmnie
  • Barbara Chrapowska, Szkoła Podstawowa w Chełmnie
  • Maciej Tymiński, Szkoła Podstawowa w Nojewie
  • Wojciech Zarębski, Szkoła Podstawowa w Ostrorogu
  • Jakub Jaroszyk, Szkoła Podstawowa  nr 3 w Szamotułach
  • Wiktoria Walentynowicz, Szkoła Podstawowa  nr 1 w Szamotułach

Finał akcji oraz wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 7 czerwca br. o godz. 10:00 w Kinie Halszka w Szamotułach.

Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!