X Bieganie z Leśną

31 Maja 2024

25 maja 2024r. odbyło się X Jubileuszowe Bieganie z Leśną. Imprezę tradycyjnie objął patronatem Starosta Powiatu Szamotulskiego. Jak co roku dopisała frekwencja, pogoda i humory. Biegi tradycyjnie były podzielone na kategorie wiekowe.

W najmłodszej kategorii wiekowej startowały dzieci z roczników 2013 - 2016; pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła Kornelia Waroś, a wśród chłopców Bartek Konieczny. Starszą kategorię reprezentowały roczniki 2009 - 2012. Tam pierwsze miejsca zdobyli Weronika Sobota i Filip Starosta. Najstarsza młodzieżowa kategoria wiekowa 2005 - 2008 była świetnie reprezentowana przez Oliwię Lisiak i Piotra Gulika. W biegu otwartym na 5 km dla dorosłych najlepszy wynik osiągnęli Aldona Brzóska wśród kobiet i Maciej Soloch wśród mężczyzn. W Nordic Walking po lesie, w kategorii otwartej dla wszystkich uczestników zwyciężył Aleksander Gorajski. Równolegle do zawodów biegowych odbywały się inne konkurencje sportowe.

W biegu z jajkiem I miejsce zajęły Monika i Nina Wildaczyk. W wyścigu z taczką najlepsi byli Jakub i Sławomir Konenc. Podbijanie piłki siatkowej i wojskowy tor przeszkód rozegrał bezkonkurencyjnie Konrad Popek! W odbijaniu piłki na rakiecie do tenisa najlepszy okazał się Oskar Kowal. W tajemniczo brzmiącej konkurencji Mini Waga Płaczu organizowanej przez pana Marcina Idaszka zwyciężył Kamil Sekuterski.

Tradycyjnie Bieganiu z Leśną towarzyszy też Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym biorą udział uczniowie oraz nauczyciele Szkoły na Leśnej. W tym roku tytuł mistrzowski oraz puchar przechodni w postaci wielkiego pluszowego Kubusia Puchatka pozostał w rękach ubiegłorocznych liderów, czyli obecnej klasy 2eu.

Dla uczniów szkół podstawowych z gminy Wronki został też zorganizowany konkurs plastyczny pod nazwą:  „W zdrowym ciele zdrowy duch” - jakie formy aktywności fizycznej uprawiam najczęściej? W kategorii klas 1 - 3 pierwsze miejsce zajęła Antonina Wachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 3, a w kategorii klas 4 - 8 Olga Rodewald ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Powiat Szamotulski reprezentował na miejscu Wicestarosta Szamotulski Przemysław Nowak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach!