Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/X Festiwal im. Philippa i Xavera Scharwenków zakończony!

X Festiwal im. Philippa i Xavera Scharwenków zakończony!

1 Lipca 2019

Wyjątkowy, pełen emocji i muzycznych wrażeń - tymi słowami z pewnością określić można cały ubiegły tydzień. Dnia 23 czerwca br. w Auli Szkoły Muzycznej w Szamotułach zainaugurowano bowiem X Jubileuszowy Festiwal im. Philippa i Xavera Scharwenków. Od tej pory, aż do dnia wczorajszego, mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego co wieczór mieli okazję uczestniczyć w muzycznych ucztach w Muzeum - Zamku Górków. To właśnie tam, rozbrzmiewały festiwalowe koncerty. Stare zamkowe wnętrza wypełniały się dźwiękami fortepianu, kontrabasu, skrzypiec i wiolonczeli.

Uroczyste zamknięcie wydarzenia nastąpiło dn. 28 czerwca. Wtedy to miał miejsce koncert finałowy, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu - Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Maciej Trąbczyńśki oraz Sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły Karol Hartwich. Samo wydarzenie trwało jednak jeszcze 2 dni. W sobotę, licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała koncert Suit Wiolonczelowych J.S. Bacha, w niedzielę natomiast swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy XV Mistrzowskiego Kursu Wiolonczelowego, których występ był ostatnim z tegorocznych festiwalowych pokazów.

Zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Szamotuły