• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XII Szamotuły Samsung Półmaraton

XII Szamotuły Samsung Półmaraton

10 Czerwca 2024

Za nami kolejna edycja popularnego Półmaratonu w Szamotułach. Piękna, choć trochę wietrzna pogoda przywitała biegaczy, którzy 9 czerwca pojawili się na linii startu.

Równo o godzinie 10 wystartował bieg rodzinny, a wzięło w nim udział 74 biegaczy. Wszystkie czasy można odszukać na stronie STS Timing pod linkiem: STS-TIMING.PL - WYNIKI

O godzinie 11:00 na trasę wyruszyło 346 półmaratończyków. Jako pierwszy linię mety przekroczył Krzysztof Gosiewski z Bydgoszczy, który wygrał z czasem 1:10:11, tuż za nim zameldował się na mecie Dymytro Didovodiuk. Trzecie miejsce zdobył Bartosz Romaniuk.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Nataliia Semenovych z czasem 1:21:24, drugie miejsce zajęła Katarzyna Chojnacka, a trzecie Joanna Wasielak.

Warto również zaznaczyć, że klasyfikację 75+ wygrał legendarny biegacz z Szamotuł Stefan Dobak!

Na pierwsze trójki, najszybszych pracowników firmy Samsung oraz najszybsze biegaczki i biegaczy z Gminy Szamotuły i Powiatu Szamotulskiego czekały lodówki, natomiast zwycięzcy klasyfikacji wiekowych otrzymali drobne nagrody finansowe. Oczywiście wszyscy uczestnicy, którzy dotarli na metę zdobyli medale z motywem pary szamotulskiej, które wręczali Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Burmistrz Szamotuł Piotr Michalak, przedstawiciele głównego sponsora firmy Samsung Pani Danuta Kaszkowiak i Damian Kowalski, dyrektor biegu Rafał Krzykała, prezes LGD Dolina Samy Karolina Miarka oraz Dyrektor ZDP Sylwia Kosicka.

Szczegółowe wyniki znajdziecie pod linkiem: STS-TIMING.PL - WYNIKI

Dziękujemy wszystkim organizatorom, wolontariuszom, służbom mundurowym oraz biegaczom za wspaniałą atmosferę!