Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XIV Artystyczny Festiwal Dzieci i Młodzieży "Nasz (..)

XIV Artystyczny Festiwal Dzieci i Młodzieży "Nasz Świat"

10 Czerwca 2019

6 czerwca, w czwartek, w szamotulskiej Hali Nałęcz królował kolor żółty, a to za sprawą XIV Artystycznego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Nasz Świat”, którego organizatorami było Stowarzyszenie Społeczne Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy oraz Zespół Szkół Nr 3. Było to kolejne z cyklu „Baw się kolorami” przedsięwzięcie. Kolor żółty porażał optymizmem i radością, która udzielała się publiczności. Jak co roku festiwal zebrał rzeszę sympatyków i przedstawicieli instytucji (m. in. Powiatu Szamotulskiego, Wójtów i Burmistrzów Gmin Powiatu Szamotulskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), wspierających na co dzień działania na rzecz środowiska dzieci i osób niepełnosprawnych. Była to piękna okazja do zaprezentowania twórczości teatralnej i tanecznej dzieci i osób dorosłych, jak również do złożenia podziękowań za dotychczasowe zaangażowanie w pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością. Dzieci uhonorowały zaproszonych gości własnoręcznie zrobionym  wizerunkiem anioła oczywiście w kolorze żółtym.

Publiczność miała okazję oglądać talent i popisy gry aktorskiej w wykonaniu osób niepełnosprawnych z terenu powiatu szamotulskiego oraz  Wielkopolski. Młodzi Wykonawcy zarażali entuzjazmem i energią. Na scenie obejrzeć można było popisy podopiecznych m.in. Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Szamotuł,  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wronek, Środowiskowego Domu Samopomocy „Jawor” z Pniew, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Międzychodu. Swoją obecnością ubogacili to wydarzenie również uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 112 z Poznania oraz Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Brzechwy w Szamotułach. Wszyscy wykonawcy włożyli w swoje zadanie całe serce i entuzjazm, budząc tym samym aplauz publiczności. Zatem już dzisiaj trwamy w oczekiwaniu na kolejne barwne spotkanie w przyszłym roku!