Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XIV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

XIV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

27 Marca 2019

26 marca w szamotulskiej hali „Nałęcz” zorganizowano XIV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. W trakcie wydarzenia osoby poszukujące zatrudnienia mogły zaznajomić się z ofertami pracy wśród wystawiających się przedsiębiorców lub skorzystać z porad pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach. Młodzież natomiast zapoznawała się z ofertami edukacyjnymi szkół.

Targi uroczyście otworzyła Starosta Szamotulski Beata Hanyżak. W części oficjalnej z okazji obchodzonego w tym roku stulecia istnienia publicznych służb zatrudnienia, wyróżniono 4 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy z najdłuższym stażem pracy. Podziękowania złożono również osobom, które poprzez swoją działalność znacząco przyczyniły się do aktywizacji lokalnego rynku pracy i stworzenia dobrych praktyk tj.: Krzysztofowi Jankowiakowi za wieloletnie członkostwo w Powiatowej Radzie Rynku Pracy oraz Kazimierzowi Perzowi za  wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W zakresie podmiotów ekonomii społecznej wyróżnienia otrzymały 3 spółdzielnie socjalne z terenu powiatu (Spółdzielnia Talent z Szamotuł, Spółdzielnia Horyzont z Pniew i Spółdzielnia Znajome z Kaźmierza). Po zakończeniu części oficjalnej przedstawiciele lokalnych władz odwiedzili stoiska ponad 70 wystawców.

Wzorem lat ubiegłych stoisko Powiatu Szamotulskiego i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szamotułach przeprowadziło konkurs wiedzy o regionie, tym razem w formie krzyżówki. Zwycięzców nagrodzono zestawami upominków przygotowanymi przez powiat.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom XIV Powiatowych Targów Edukacji i Pracy w Szamotułach i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!