Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XIX Festiwal Piosenki Seniorów w Szamotułach

XIX Festiwal Piosenki Seniorów w Szamotułach

13 Czerwca 2023

Po raz 19. odbył się Festiwal Piosenki Seniorów organizowany przez Dom Dziennego Pobytu.

Festiwal cieszył się niemałą popularnością wśród seniorów - zgromadził około 130 zaproszonych gości.

W wydarzeniu wzięli udział Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek oraz Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Impreza wsparta przez Powiat Szamotulski.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce zajął Chór „Melodia” z Pobiedzisk,

II miejsce Zespół Śpiewaczy Turewianki z Turwi,

III miejsce Zespół Śpiewaczy „Ryczywolanie” z Ryczywołu.

Pozostałe zespoły:

- Zespół Śpiewaczy „Betlejemka” z Szamotułach,

- Zespół Śpiewaczy „Borówczanki” z Lubasza,

- Zespół Śpiewaczy „Dębowy Liść” z Suchego Lasu,

- Zespół Śpiewaczy „Pod Kasztanem” z Cerekwicy,

- Kapela „Tu My z Doliny Wełny” z Gościejewa.

Wśród dyrygentów wyróżniono pana Stanisława Horbika za wybitną muzykalność i charyzmę.

W festiwalowym programie nie zabrakło części artystycznej, w której udział wzięły Dzieci i Młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Betlejemka” w Szamotułach pod opieką s. Moniki Szymczak i p. Katarzyny Małeckiej. Ponadto uczestnicy mogli odwiedzić stoisko Warsztatów Terapii  Zajęciowej i Spółdzielni „Talent” z Szamotuł i zakupić tam rękodzieło, wspierając w ten sposób osoby niepełnosprawne.