Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XLII sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

XLII sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

26 Kwietnia 2023

26 Kwietnia 2023 r. odbyła się XLII sesja Rady Powiatu Szamotulskiego.
W ramach obrad przyjęto sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Szamotulskiego w okresie od 22 marca do 19 kwietnia 2023 r. oraz sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Powiatu Szamotulskiego.
Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach przedstawił zgromadzonym sprawozdanie
ze stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego w Powiecie za 2022 r. a Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach wskazał potrzeby i zasoby w zakresie pomocy społecznej za 2022 r.

Podczas sesji podjęto uchwały w zakresie:

• udzielenia Województwu Wielkopolskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na pokrycie części wkładu własnego w związku z realizacją projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 368 Międzychód - Szamotuły” w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej + do 2029 roku,
  • zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2023 -2037,
  • zmiany w budżecie na 2023 r.

Miłym akcentem dzisiejszej sesji były podziękowana z okazji dnia transportowca i drogowca złożone na ręce Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwii Kosickiej.