Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XV Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego i X Powiatu (..)

XV Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego i X Powiatu Obornickiego w Strzelaniu Myśliwskim Śrutowym

18 Września 2019

14 września br. na strzelnicy myśliwskiej w Dąbrówce Leśnej koło Obornik odbyły się XV Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego i X Powiatu Obornickiego w Strzelaniu Myśliwskim Śrutowym (krąg, oś, bażant, zając). Impreza była objęta patronatem Starosty Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak oraz Starosty Obornickiego Pani Zofii Koteckiej.

Uroczystego otwarcia dokonali nadleśniczy nadleśnictw Obornik i Pniew oraz Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Pan Kazimierz Michalak. Po przywitaniu uczestników oraz sygnałach dźwiękowych, o które zadbali obecni podczas imprezy sygnaliści, głos zabrał sędzia główny zawodów - Pan Kwiryn Naparty. Krótko przypomniał on uczestnikom zasady i regulamin zawodów, a następnie dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji.

Walka była nadzwyczaj zacięta. Determinacji zawodników trudno się jednak dziwić, gdyż tegoroczne zawody cieszyły się rekordowo dużym zainteresowaniem - zgłoszono aż 50 osób.

Najlepszym strzelcem okazał się Pan Krzysztof Śnieguła. Drugie miejsce zajął Pan Bartłomiej Kłossowski, a trzecie – Pan Leszek Winkowski. Na pozycjach od 4-6 uplasowali się natomiast kolejno: Pan Krzysztof Kliński, Pan Michał Guza i Pan Roch Kubis. Nagrodą Nadleśniczego Nadleśnictwa Oborniki dla najlepiej strzelającego leśnika wyróżniony został Pan Krzysztof Śnieguła.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy, okazałe puchary i sami, w kolejności zgodnej z klasyfikacją miejsc, wybierali sobie nagrody.

Następnie przy wspólnej grochówce myśliwskiej podsumowano mistrzostwa. Uczestnicy imprezy entuzjastycznie deklarowali chęć udziału w kolejnych zawodach w przyszłym roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy przy organizacji imprezy, a przede wszystkim Panu Jackowi Szczepanikowi - Nadleśniczemu Nadleśnictwa Oborniki, Panu Kwirynowi Naparty  - Nadleśniczemu Nadleśnictwa Pniewy oraz Panu Grzegorzowi Kupka - Nadleśniczemu Nadleśnictwa Wronki.