XVI Rajd Mikołajkowy

22 Grudnia 2023

9 grudnia odbyła się XVI edycja Rajdu Mikołajkowego szamotulskiego oddziału PTTK z metą w Szkole Podstawowej w Ostrorogu.

Na tym wyjątkowym, świątecznym wydarzeniu bawiło się blisko 500 uczestników, reprezentujących szkoły z Chełmna, Pniew, Baborowa, Brodziszewa, Obrzycka, Bytynia, Szamotuł, Międzychodu, Borui Kościelnej i Nojewa.

Największą atrakcją tego dnia były liczne konkursy związane z Bożym Narodzeniem. W konkursie piosenki świątecznej najlepsza okazała się grupa SP 3 w Szamotułach, a w konkursie na projekt przyszłorocznej odznaki rajdowej drużyna z SP w Pniewach. Za najbardziej świątecznie prezentującą się drużynę uznano grupę ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie. Sprawdzano również wiedzę krajoznawczą oraz umiejętności rekreacyjno-sprawnościowe uczestników.

Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski.