Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XX Pokaz Stołów Wielkanocnych

XX Pokaz Stołów Wielkanocnych

25 Marca 2024

Wielkanoc kojarzy nam się z przygotowywaniem pisanek, dekoracjami z motywem zajączka, pysznymi potrawami, tańcami czy muzyką. To wszystko można było podziwiać w minioną niedzielę w szamotulskiej Hali Nałęcz, gdzie odbył się Pokaz Stołów Wielkanocnych.

Powiat Szamotulski reprezentowała na miejscu Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

Od godz. 14:00 rozpoczęła się prezentacja stołów wielkanocnych. Tradycyjne potrawy, kolorowe pisanki i piękne dekoracje zachwyciły wszystkich obecnych, którzy chętnie nabywali wyjątkowe ozdoby oraz degustowali świąteczne smakołyki. Nie zabrakło również występów artystycznych, które dodatkowo urozmaiciły program imprezy. Wystąpiła Kapela Dudziarska z Szamotulskiego Ośrodka Kultury,  Zespół Folklorystyczny „Szamotuły”, a także Kapela Podwórkowa „Swoja Wiara”. Gwiazdą wieczoru był Mariusz Kalaga, który swoim talentem muzycznym porwał publiczność.