Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XXI Powiatowe Samorządowe Zawody Wędkarskie

XXI Powiatowe Samorządowe Zawody Wędkarskie

10 Czerwca 2019

Za nami XXI Powiatowe Samorządowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Szamotulskiego. Zawody miały miejsce 8 czerwca. Punktualnie o godzinie 7:00 uczestnicy zebrali się nad jeziorem w Głuchowie. Rywalizacja odbywała się w podziale na 2 grupy - samorządowców i jednostki współpracujące.

W każdej z grup obowiązywała klasyfikacja indywidualna i drużynowa, w której o zwycięstwie decydowała łączna waga złowionych ryb.

W klasyfikacji drużynowej w rywalizacji Samorządowców najlepiej wypadła trójka reprezentująca Miasto i Gminę Pniewy w składzie: Józef Pietruszyński, Szymon Pietruszyński, Marcin Taberski. Zaraz za nimi uplasowała się reprezentacja Starostwa Powiatowego - Jacek Libera, Ludwik Błajet i Zenon Hatka. Trzecie miejsce zajęła drużyna Gminy Obrzycko złożona z Mariusza Śmigielskiego, Jana Adamczaka i Marcina Hogiel.

Klasyfikacja indywidualna wyodrębniła samorządowych liderów wędkarstwa. I tak z zaszczytnego pierwszego miejsca ponownie mógł cieszyć się Szymon Pietruszyński, z drugiego - Zenon Hatka, a na trzecim stopniu podium stanął Jacek Libera.

Równie zacięta okazała się rywalizacja Jednostek Współpracujących. Tu pierwszą pozycję w klasyfikacji drużynowej zajął SP  ZOZ Szamotuły w składzie: Zenon Rakowski, Leszek Michalak i Tomasz Piotrowski. Po piętach deptali im, zdobywając równocześnie 2 miejsce reprezentanci Społecznej Straży Rybackiej z Szamotuł - Janusz Stachowiak, Mariusz Kiełbik oraz Przemysław Antkowiak. Trzecia w kolejności okazała się drużyna Koła Polskiego Związku Wędkarskiego 125 z Szamotuł. Do członków zespołu należeli Tomasz Stachowiak, Adam Jaworski i Adam Kanchen.

Spośród osób zaangażowanych w rywalizację Jednostek Współpracujących najlepszy okazał się Leszek Michalak. Drugie miejsce w zawodach indywidualnych przypadło Przemysławowi Ankowiakowi, a trzecie Adamowi Jaworskiemu.

Największą rybę złowił podczas zawodów Zenon Rakowski. Była nią karp o wadze 3,690 kg.

Gośćmi Zawodów byli Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Michalak oraz Wójt Gminy Obrzycko Irena Rakowska.