Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XXI Wielkopolska Spartakiada Letnia w ramach (..)

XXI Wielkopolska Spartakiada Letnia w ramach Współzawodnictwa Powiatów

17 Czerwca 2019

16 czerwca br. w Żerkowie miała miejsce XXI Wielkopolska Spartakiada Letnia. O puchar Marszałka Województwa walczyło 13 drużyn. Wśród nich znalazła się również reprezentacja Powiatu Szamotulskiego.

Rywalizacja prowadzona była w następujących konkurencjach: tenisie ziemnym, jeździectwie, piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, konkurencjach rodzinnych i rekreacyjnych. W ramach tych ostatnich odbywały się zawody w rzutach do kosza, rzutach lotką, strzałach piłką na bramkę, rzutach piłką lekarską, rzucie beretem, rzucie przedmiotami do celu, strzelaniu z wiatrówki i wędkowaniu na sucho. W możliwie najkrótszym czasie starano się też pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód.

W dyscyplinach rodzinnych każdy z powiatów wystawiał 3-osobową drużynę, która mierzyła się z innymi w rzutach lotką, biegu sztafetowym, strzałach na bramkę unihokejową oraz wieloboju rekreacyjnym.

Po niezwykle zaciętej walce wyłoniono zwycięzców. W gronie laureatów znalazła się spora grupa szamotulan. I miejsce w rzucie beretem zdobyła Izabela Dubiel. Mistrzami koszykówki okazali się Hubert Florkiewicz, Kamil Wolanin oraz Łukasz Baraniecki. Wiedliśmy też prym w starciu rodzin. To właśnie tutaj bezkonkurencyjne okazała się trójka Julita, Albert i Igor Knutowicz.

Wicemistrzostwo w jeździectwie zdobyli Anna Sobańska, Patrycja Zubko oraz Paweł Warszawski.

Na trzeciej pozycji podium stanęli natomiast tenisiści Jakub i Hubert Fidler oraz strzelający z wiatrówki Krzysztof Pawlak. Równie skuteczna okazała się Julia Ostrycharczyk, która w wędkowaniu na sucho zdobyła 3 miejsce.