Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XXIV Memoriał im. Prof. Bernarda Kobielskiego

XXIV Memoriał im. Prof. Bernarda Kobielskiego

1 Października 2019

XXIV Memoriał im. Prof. Bernarda Kobielskiego

24 września w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Rywalizowano w następujących kategoriach: bieg na 100, 300, 600 i 1000 m, bieg przez płotki (80 i 110 m.), skok w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i chodzie.

Nasi reprezentanci wiedli zdecydowany prym w skoku w dal dziewcząt – w dyscyplinie tej nasze reprezentantki, Julia Nowak (UKS Olimp Duszniki) oraz Martyna Gromadzińska (SP1 Szamotuły), zdobyły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Równie dobrze spisały się skoczkinie wzwyż Hanna Biniakiewicz (SP1 Szamotuły) i Zofia Gończowska (ZS1 Szamotuły). Oddane przez nie skoki pozwoliły im stanąć na drugim i trzecim stopniu podium. Dziewczyny nie odstawały od rywalek również w pchnięciu kulą. Silny rzut Jagody Dłużewskiej (ZS1 Szamotuły) pozwolił uczestniczce cieszyć się ze zdobycia 2 miejsca. Dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji rzutu oszczepem przyznano zawodniczkom dusznickiego UKS Olimp - Wiktorii Kosiorek oraz Lenie Drozdowskiej.

Znakomicie zaprezentowali się również nasi chłopcy. W biegu na 100m drugie miejsce zajął Kacper Kamiński (ZS1 Szamotuły), a współtowarzyszący mu podczas zawodów klubowi koledzy Jakub Białasik i Mikołaj Czajka cieszyli się ze zdobycia 2 i 3 pozycji w 110 -metrowym biegu przez płotki.

Pozostali reprezentanci uplasowali się w rankingach swoich dyscyplin na miejscach od 4 wzwyż. Jednakże ostateczny bilans zawodów jest dla nas bardzo korzystny.

Dotychczasowe wyniki zawodników naszego Powiatu sprawiły bowiem, że w klasyfikacji generalnej Powiat Szamotulski zajmuje 1 miejsce mając na swoim koncie aż 402 pkt. Tuż za nami plasuje się Powiat Średzki (351 pkt), pretendentem do 3 miejsca pozostaje Powiat Ostrowski (288 pkt).

Źródło: www.lzs-wlkp.pl