Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XXV Finał Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP

XXV Finał Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP

18 Września 2023

Dnia 16 września w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach odbył się XXV Finał Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP. Organizatorem tego wydarzenia był Zarząd OW ZOSP RP w Poznaniu wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szamotułach. Na konkurs nadesłano 15 kronik w 18 tomach z 10 powiatów województwa wielkopolskiego.

W wyniku oceny wyłoniono 7 kronik wzorowych oraz 5 kronik wyróżniających i 3 poprawne.

W uroczystości uczestniczyli: Starosta Pani Beata Hanyżak, Dyrektor Muzeum Michał Kruszona, z-ca Komendanta PSP Brygadier Arkadiusz Rakowski, członkowie ZOW ZOSP RP w Poznaniu oraz laureaci Konkursu Kronik. Uczestnicy po powitaniu zwiedzali Zamek Górków oraz Basztę Halszki.

Po zwiedzaniu odbyło się wręczenie dyplomów i nagród.