Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XXVI sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

XXVI sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

23 Września 2021

W środę, 22 września br., punktualnie o godz. 13:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego rozpoczęła się XXVI sesja Rady Powiatu Szamotulskiego.

Po przyjęciu protokołu z ostatniej sesji przedstawiono m.in.: sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Szamotulskiego w okresie od dnia 15 czerwca do 14 września 2021 r. oraz sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Powiatu Szamotulskiego. Następnie radni przyjęli sprawozdanie roczne z wykonania w 2020 roku planu finansowego Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szamotułach. Ważnym punktem obrad było również przyjęcie przez radnych sprawozdania Kierowników Nadzorów Wodnych z działań podejmowanych na terenie Powiatu Szamotulskiego w 2020 roku.

Podczas XXIV Sesji Rady Powiatu Szamotulskiego podjęto następujące uchwały:

• w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Wielkopolskiego;
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta i Gminy Wronki;
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Szamotulskiego na lata 2021 - 2037;
  • w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2021 rok;
  • w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach;
  • w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Powiatu Szamotulskiego;
  • w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Szamotulskiego.

Sesja