Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XXVIII Sesja Rady Powiatu

XXVIII Sesja Rady Powiatu

26 Listopada 2021

Dnia 25 listopada 2021 roku odbyła się XXVIII Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, przeprowadzona została w trybie zdalnym. Istotnym punktem obrad było przyjęcie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych oraz przedstawienie wyników egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2020/2021. Ponadto Radni podjęli uchwałę w sprawie Rocznego Programu Współpracy Powiatu Szamotulskiego z organizacjami pozarządowymi. Uchwalony został także wykaz zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych realizowanych w 2021 roku. Podjęto również uchwały: o ustaleniu wysokości wynagrodzenia Starosty Powiatu Szamotulskiego oraz o ustaleniu wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych, a także o wprowadzeniu zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Szamotulskiego i w budżecie Powiatu na rok 2021.