Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XXXII Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

XXXII Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

31 Marca 2022

Wczoraj tj. 30 marca 2022 r. o godz. 13:00 rozpoczęła się XXXII Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego, pierwszy raz w tym roku w trybie stacjonarnym. W pierwszej kolejności Radni Powiatowi mieli okazję zapoznać się ze sprawozdaniem z działalności Zarządu Powiatu Szamotulskiego oraz sprawozdaniem z realizacji uchwał Rady. Następnie informacje związane ze stanem bezpieczeństwa w Powiecie Szamotulskim przedstawili komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Rada Powiatu przyjęła uchwałę w sprawie określenia zakresu pomocy świadczonej przez Powiat Szamotulski na rzecz obywateli Ukrainy, w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Radni podjęli również szereg uchwał związanych m. in. z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Wprowadzono także zmiany w budżecie Powiatu na 2022 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022 - 2037. Przyjęto także regulamin udzielenia pomocy finansowej osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej w likwidacji wyrobów zawierających azbest.