Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zajęcia integracyjne i kursy języka polskiego w Powiecie (..)

Zajęcia integracyjne i kursy języka polskiego w Powiecie Szamotulskim

22 Marca 2022

W minioną sobotę odbyły się pierwsze kursy podstawowe języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w szkołach prowadzonych przez Powiat Szamotulski. W Szamotułach odbywały się one w I Liceum Ogólnokształcącym, a we Wronkach w Zespole Szkół nr 1. W trakcie kursów dziećmi uczestników zajmowali się animatorzy. Dziękujemy Wolontariuszom, dyrekcji i nauczycielom za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uchodźcy szybko zaadoptują się w naszym Powiecie.

Również w sobotę w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach odbyły się zajęcia integracyjne dla obywateli Ukrainy w postaci festynu sportowo - rekreacyjnego. Łącznie w zabawach i konkurencjach wzięło udział ok 70 osób - dzieci i rodzicie, którzy w ostatnim czasie przybyli do Powiatu Szamotulskiego. Animatorzy gier i zabaw zadbali przede wszystkim o dobre samopoczucie, a jak również o kondycję naszych gości. Nie zabrakło także wzruszenia i wyrazów solidarności.