Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zakończenie akcji Bezpieczna Zima Pierwszaków - (..)

Zakończenie akcji Bezpieczna Zima Pierwszaków - „Odblaskowo-Bezwypadkowo”

28 Lutego 2020

Powiat Szamotulski oraz Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach od lat prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców. W ramach akcji Bezpieczna Zima Pierwszaków - „Odblaskowo-Bezwypadkowo”, szamotulscy policjanci oraz przedstawiciele władz powiatowych organizują spotkania z dziećmi na terenie całego powiatu. Istotny element akcji stanowią konkursy, podczas których dzieci mogą wykazać się wiedzą pozyskaną podczas pogadanek z policjantami.

Dziś w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach miał miejsce finał tegorocznej akcji. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach Tomasz Piechota,  Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Jan Stefaniak, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Szamotuły Maciej Adamski oraz  Dyrektor SP nr 3 w Szamotułach Tomasz Runowski. Największe emocje wzbudziło jednak pojawianie się Sierżanta Pyrka - maskotki wielkopolskiej policji.

Przedstawiciele lokalnych władz wraz z reprezentantami Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wręczyli zwycięzcom nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie zakończono przekazaniem kamizelek i elementów odblaskowych.