Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

24 Czerwca 2024

W piątek 21 czerwca szkoły prowadzone przez Powiat Szamotulski zakończyły rok szkolny 2023/2024. Tym samy rozpoczęły się wakacje! Życzymy wszystkim bezpiecznego wypoczynku, udanych wycieczek i regeneracji sił! Dziękujemy wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty za mijający rok oraz zaangażowanie w edukację młodzieży.

Podczas zakończenia roku w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach z młodzieżą spotkał się Członek Zarządu Szymon Erenc. Natomiast w Zespole Szkół nr 2 gościł Wicestarosta Szamotulski Przemysław Nowak. Wyróżnionym uczniom wręczono stypendia i świadectwa.

W Zespole Szkół Specjalnych obecny był Członek Zarządu Andrzej Grzeszczyk. Uroczystość jak zawsze przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Dyrektor Wydziału  Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Justyna Hagedorn wręczyli wyróżnienia uczniom szamotulskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 3.

Przy okazji rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Literacki „Wehikuł czasu - Powiat Szamotulski za 100 lat”:

• I miejsce - Damian Prędki (I LO w Szamotułach)
  • II miejsce - Miłosz Cichocki (ZS nr 3 w Szamotułach)
  • III miejsce - Antonina Bekasiak (I LO w Szamotułach)
  • Wyróżnienie - Weronika Wachowiak (ZS nr 3 w Szamotułach)

Dyrektor Muzeum-Zamek Górków Michał Kruszona dodatkowo postanowił wyróżnić pracę Gabrieli Walczak (I LO w Szamotułach).