Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zakończono projekt dla dzieci i młodzieży (..)

Zakończono projekt dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

19 Grudnia 2023

Od stycznia do grudnia 2023 r. realizowany był projekt, który miał na celu zintegrować dzieci i młodzież niepełnosprawną ruchowo i intelektualnie poprzez: kulturę, turystykę, wypoczynek i rehabilitację.

W evencie wzięło udział 47 dzieci i młodzieży - podopiecznych Stowarzyszenia Społecznego na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach. Uczestnicy próbowali swoich sił w takich zadaniach jak:

Rehabilitacja ruchowa:

• Warsztaty teatralne

Zadania integracyjno-rozrywkowe:

• Urodzinki
  • Dzień Dziecka

Sam projekt pozwolił dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzicom zapomnieć  o zmaganiach i  troskach dnia codziennego. Przyczynił się również do podniesienia poczucia własnej   wartości oraz większej wiary w swoje możliwości, a także dostarczyły  wszystkim  uśmiech.

Wydarzenie to zostało wsparte finansowo przez Powiat Szamotulski.