• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zakończyła się kolejna edycja Baborówko Driving Show

Zakończyła się kolejna edycja Baborówko Driving Show

11 Września 2023

W dniach 8 - 10 września 2023 r. odbyła się druga edycja prestiżowych zawodów Baborówko Driving Show. Imprezę objęła patronatem Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, która wspierała uczestników swoją obecnością wraz z Wicestarostą Rafałem Zimny.

W konkursie powożenia zaprzęgami parokonnymi najlepsza była Anna Sandmann z Niemiec. Drugie miejsce zajął Lars Schwitte (GER), a trzeci był Jacob Arnold (USA). Najlepsza wśród Polaków okazała się tegoroczna Mistrzyni Polski, Weronika Kwiatek, która zakończyła czworobok z 54 punktami.

Ujeżdżanie zaprzęgów czterokonnych zakończyło się bez niespodzianek - najlepszy okazał się Boyd Exell, który aktualnie znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu światowym.

Drugiego dnia miał miejsce najwyższy rangą konkurs CAIO4*-H4 o nagrodę Mecenasa Zawodów Romana Roszkiewicza, będący kwalifikacją do Pucharu Świata. Zwyciężył w nim Szwajcar Jerome Voutaz.

Ostatniego dnia odbyły się konkursy zręczności powożenia indywidualne oraz drużynowe. W zawodach indywidualnych najlepszy okazała się reprezentant Stanów Zjednoczonych Jacob Arnold. Z Polaków najwyższą, 5 lokatę uzyskała Weronika Kwiatek. W konkursie drużynowym nasza reprezentacja znalazła się na 3 miejscu podium. Zwyciężyli Niemcy, na drugim miejscu uplasowali się Czesi.