Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/"Zanocuj w lesie" - Nadleśnictwo Krucz

"Zanocuj w lesie" - Nadleśnictwo Krucz

24 Maja 2021

Nadleśnictwo Krucz wyznaczyło obszar leśny objęty programem "Zanocuj w lesie", na którym od 1 maja można legalnie spędzić noc w lesie. W ramach tego projektu został udostępniony społeczeństwu obszar lasu w leśnictwach Biała, Gniewomierz, Smolary w Puszczy Noteckiej. Teren ten jest przeznaczony do biwakowania, natomiast bez przygotowanej infrastruktury.

Należy podkreślić, że jednym z najważniejszych warunków bezpieczeństwa osób przebywających w wyznaczonym obszarze jest świadomość, że istnieje możliwość napotkania myśliwych realizujących zadania związane z prowadzeniem gospodarki łowieckiej. W związku z powyższym turyści powinni zwracać uwagę na to, aby być widoczni, a myśliwi zachować szczególną ostrożność podczas polowania na terenie objętym programem.

Więcej informacji dotyczących programu wraz z regulaminem korzystania są dostępne na stronie Nadleśnictwa Krucz.