Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zatrzymaj bociana z Olejem Wielkopolskim

Zatrzymaj bociana z Olejem Wielkopolskim

31 Grudnia 2018

Uczniowie siedzą w ławce szkolnej. Każdy z nich ma przed sobą butelkę z olejem.

12 grudnia odbyło się spotkanie uczniów Technikum Technologii Żywności, działającego w powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach z dyrektorem ADM Szamotuły Józefem  Poradziszem, który przekazał młodzieży informacje o akcji  prowadzonej  przez firmę „Zatrzymaj bociana z Olejem Wielkopolskim”. Akcja ma na celu ochronę bociana białego, którego liczebność w naszym kraju spada. Inicjatywa ma m.in. pomóc w odtworzeniu żerowisk i prowadzeniu badań naukowych, które pozwolą lepiej poznać zwyczaje tego gatunku. Warto wspomnieć, że na początku 2018 roku Olej Wielkopolski produkowany przez ADM otrzymał certyfikat ISCC, który potwierdza działania marki na rzecz ochrony  środowiska.

kartka informacyjna z grafiką bociana oraz treści: zatrzymaj bociana z Olejem Wielkopolskim. Bociany  przynoszą nam szczęście? Rzecz jasna, niestety ostatnio nie chcą do nas wracać. W Polsce brakuje żerowisk. Spróbujmy to zmienić. Zbierz znajomych dołączcie do nas i pomóżcie nam zatrzymać bociana www.zatrzymajbociana.pl