Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zbadaj się w ramach akcji ''Zdrowa Aorta"

Zbadaj się w ramach akcji ''Zdrowa Aorta"

25 Września 2019

Zbadaj się w ramach akcji  ''Zdrowa Aorta"

SP ZOZ w Szamotułach jako partner akcji profilaktycznej Regionalnego Programu Zdrowotnego Województwa Wielkopolskiego „Zdrowa Aorta” umożliwi pacjentom przebadanie się w placówce.

Program profilaktyczny kierowany jest do mężczyzn w wieku 50-69 lat. Badania USG pod kątem tętniaka aorty brzusznej są całkowicie bezpłatne i nie wymagają  żadnych skierowań. Zapisy są wciąż możliwe pod numerem telefonu 503 075 095.

Pęknięcie tętniaka aorty stanowi bezpośrednie zagrożenie życia, jednak odpowiednio wczesna diagnoza pozwala na skuteczne leczenie.

Wraz z wydłużaniem się średniej długości życia, pojawiają się nowe problemy medyczne. Szpital przy współpracy z Powiatem Szamotulskim stara się wykorzystywać każdą okazję, by wspomóc działania na rzecz ochrony zdrowia w powiecie. Dzięki wykorzystaniu USG badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w akcji.