Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zdalne spotkanie Wojewody Wielkopolskiego ze starostami i (..)

Zdalne spotkanie Wojewody Wielkopolskiego ze starostami i prezydentami miast

25 Maja 2020

Zainteresowanie uczestników spotkania wzbudziła też sytuacja epidemiologiczna powiatów, na terenie których wykryto ostatnio przypadki zakażeń Covid-19. Ze względu na potwierdzone zakażenie koronawirusem u pracownika jednego z wronieckich przedsiębiorstw, w gronie włodarzy odpowiadających na pytania Wojewody znalazła się Pani Beata Hanyżak. Starosta Szamotulski omówiła sytuację i stan epidemiologiczny w tym przedsiębiorstwie i zakres działań prowadzonych przez lokalne służby.

W miniony piątek, 22 maja 2020 r., Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wzięła udział w wideokonferencji zorganizowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka. W spotkaniu dotyczącym bieżącej sytuacji epidemiologicznej uczestniczyli ponadto Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Jadwiga Kuczma-Napierała, przedstawiciele Wojewódzkiej Komendy Policji, Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu, wielkopolscy starostowie i prezydenci miast.

Włodarze omówili aktualne statystyki zachorowań oraz działania zapobiegawcze podejmowane w poszczególnych powiatach. Informacje te podparte zostały szczegółowym raportem przygotowanym przez służby mundurowe - Wojsko, Policję i Straż Pożarną.

Istotny punkt rozmów stanowił też rozwijany na terenie województwa system badań Drive Thru i wystosowana przez Wojewodę zapowiedź utworzenia kolejnych tego typu punktów diagnostycznych w naszym regionie. Odniesiono się też do bieżącej sytuacji Domów Pomocy Społecznej oraz rekomendacji dotyczących funkcjonowania tego typu jednostek.