Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zespół Szkół nr 1 we Wronkach w kampanii „Drugie (..)

Zespół Szkół nr 1 we Wronkach w kampanii „Drugie życie”

14 Grudnia 2018

Zespół Szkół nr 1 we Wronkach w kampanii „Drugie życie”

Uczennice szkoły „na Leśnej” przeprowadziły 8 grudnia w szamotulskim ZS nr 3 warsztaty pn. „Narządy nie rosną na drzewach”. W czasie swojego wystąpienia, wspartego prezentacją multimedialną „Transplantacja – jestem na tak”, wyjaśniły istotę transplantacji oraz rozwiały mity i wątpliwości dotyczące przeszczepiania narządów. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, m.in. Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego  Maciej Trąbczyński, lekarz transplantolog Wojewódzkiego Szpitala w Poznaniu Marta Sękowska, która wyjaśniła aspekty medyczne transplantacji, a także eksperci kampanii Barbara Rewers i Jan Stępniak.