Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zwycięstwo reprezentantów Powiatu Szamotulskiego w (..)

Zwycięstwo reprezentantów Powiatu Szamotulskiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS

10 Listopada 2020

W dniach 6-7 listopada 2020 r. odbył się Finał Centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. Powiat Szamotulski reprezentowała drużyna w składzie: Oskar Naskręt, Michał Bialik, Mateusz Duda, Filip Kończak. Pierwsza część olimpiady odbywała się on-line, składała się z 60 pytań, limit czasu wynosił 30 minut. Należało wykazać się następującą wiedzą:

• walory krajoznawcze Polski i Karpat,
  • Niemcy - historia, walory turystyczno-krajoznawcze,
  • Unia Europejska.

Po części pisemnej okazało się, że wszyscy zawodnicy z naszego powiatu zakwalifikowali się do ścisłego finału (dostaje się do niego tylko 6 osób z największą liczbą punktów). Każdy z uczestników odpowiadał na Skype na 10 pytań z wylosowanych zestawów, czas na jedną odpowiedź wynosił 30 sekund. Reprezentanci z powiatu Szamotulskiego wypadli wspaniale, obronili tytuł Mistrza Polski z ubiegłego roku. Zwyciężyli indywidualnie oraz w klasyfikacji powiatowej - Oskar Naskręt zajął I miejsce, Michał Bialik III miejsce, Mateusz Duda V miejsce, a Filip Kończak VI miejsce w kraju. Wszyscy czterej uczestnicy to aktywni członkowie Oddziału PTTK w Szamotułach i wychowankowie Jolanty Woropaj, nauczycielki geografii ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. Gratulujemy im wspaniałego sukcesu. Cieszymy się, że godnie reprezentowali Powiat Szamotulski i Województwo Wielkopolskie w rywalizacji turystyczno-krajoznawczej na szczeblu ogólnopolskim.

Źródło: J. Woropaj