Strona główna/Dla Mieszkańca/Państwowe fundusze celowe/Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg/Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr (..)

Flaga i Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Prace w ramach zadania pn. „Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1870P w m. Grzebienisko wraz z infrastrukturą towarzyszącą” zakończono 31 listopada 2021 r. Tego samego dnia dokonano również odbioru technicznego. Wartość inwestycji wyniosła 252 042,98 zł a na jej realizację pozyskano ponad 180 824,75 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadań mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych na 2021 r.

Nowe przejście dla pieszych w Grzebienisku

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30 października 2021 r. przekazano plac budowy i rozpoczęto prace w ramach zadania pn. „Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1870P w m. Grzebienisko wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Zakończenie realizacji przewidziano 30 listopada br.
Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadań mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych na 2021 r.

Dnia 20 października 2021 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie zadania pn. „Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1870P w m. Grzebienisko wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Zadanie to będzie mogło zostać zrealizowane dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 180 824, 75 zł. Wartość zadania wynosi 252 042,98 zł. Inwestycja zostanie wsparta przez Gminę Duszniki. Planowana budowa przejścia dla pieszych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności ruchu pieszych, w obszarze jego oddziaływania, a tym samym poprawę jakości funkcjonowania mieszkańców miejscowości Grzebienisko. Projektowane przejście dla pieszych ułatwi lokalnej społeczności, w tym zawłaszcza zamieszkałej wzdłuż drogi powiatowej nr 1870P, dostęp do obiektów użyteczności publicznej usytuowanych w obrębie drogi, tj.: przychodnie lekarskie, biblioteka, świetlica wiejska, zakłady usługowo - handlowe (apteka, market, fryzjer) i zakład pracy. Poprawi bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły podstawowej i przedszkola, zlokalizowanych przy drodze powiatowej nr 1870P oraz 1886P. Umowę podpisali Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Wicestarosta Rafał Zimny.