terminarz dnia 30.05.2021

Miejsce: Baborówko k. Szamotuł
Kategoria: SPORT
Data: 2021-05-27 - 2021-05-30

Wielkie sportowe emocje na Festiwalu Jeździeckim Baborówko w ostatni weekend maja

Tradycyjnie, w ostatni weekend maja w Baborówku odbędzie się Festiwal Jeździecki Baborówko - międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

W Baborówku kibice będą mogli dopingować znakomitym polskim i zagranicznym zawodnikom - uczestnikom Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata. Na starcie w Baborówku stawią się m.in. tacy zawodnicy, jak Ingrid Klimke (GER) czy Michael Jung (GER) - złoci medaliści olimpijscy i zdobywcy złotych medali Mistrzostw Europy WKKW. Festiwal będzie także dla polskiej drużyny WKKW sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, do których kwalifikację Reprezentanci Polski zdobyli w 2019 roku właśnie w Baborówku, po kilkunastu latach przerwy.

W Baborówku po raz kolejny rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski WKKW seniorów. O obronę ósmego w swojej karierze tytułu Mistrza Polski WKKW będzie mógł walczyć najbardziej utytułowany polski WKKW-ista - Paweł Spisak. Do rywalizacji o ten prestiżowy tytuł przystąpią także m.in. Paweł Warszawski i Małgorzata Cybulska - reprezentanci Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, zawody w Baborówku odbędą się ponownie z niespotykaną w polskim WKKW pulą nagród o łącznej wysokości 415 000 zł. W głównym konkursie zawodów na poziomie CCI4*-S pula nagród wyniesie 320 000 zł, a jego zwycięzca zainkasuje nagrodę finansową w wysokości 100 000 zł.

W tym roku w programie sportowym pojawi się także nowość - zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Festiwal Jeździecki Baborówko to także okazja dla całych rodzin do spędzenia aktywnego czasu na łonie natury oraz zaproszenie do cieszenia się rozległymi terenami Ośrodka Jeździeckiego Baborówko podczas emocjonującej próby terenowej, która będzie rozgrywana w sobotę (29 maja).

Zgodnie z obowiązującymi obecnie obostrzeniami, zawody odbędą się z udziałem publiczności.

Więcej informacji:

www.festiwal.baborowko.pl

www.sj.baborowko.pl

Kategoria: KULTURA
Data: 2021-05-28 - 2021-05-30

Ogólnopolski Festiwal Tańca w Pniewach objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Burmistrza Gminy Pniewy i Starosty Powiatu Szamotulskiego po raz pierwszy odbył się 30 listopada 2019 r. W roku 2021 w dniach 28-30.05. odbędzie się jego trzecia edycja.

Festiwal łączy w sobie dwie formy konkursowe: TTN - Turniej Tańca Nowoczesnego oraz TTP - Turniej Tańca w Powietrzu.

W III edycji festiwalu zostały wprowadzone dodatkowe podkategorie prezentowanych miniatur tanecznych:

• TTN: 1. Hip-Hop, 2. Inne Formy (dozwolone są prezentacje Jazz Dance, Modern, Taniec Współczesny), 3. Taniec Klasyczny, 4. Show Dance
  • TTP: 1. Aerial Silk/szarfa, 2. Aerial Hoop/koło 3. Art Performance/contortion

W ramach festiwalu uczestnicy przedstawiają prezentacje konkursowe solistów, duetów oraz zespołów tanecznych w poszczególnych grupach wiekowych. Ocena zespołów polegała na merytorycznej ocenie występów w kategorii inscenizacji tanecznej - prezentacji artystycznej wybranego tematu przy użyciu technik tanecznych tańca klasycznego, współczesnego i nowoczesnego, w formie miniatur tanecznych i inscenizacji, z wykorzystaniem kostiumów i rekwizytów do wybranego utworu muzycznego.

Profesjonalne warsztaty, przepiękne występy konkursowe oraz pokazy pozakonkursowe, ciekawi goście, mnóstwo nagród i masa dobrej energii - zapraszamy!