terminarz dnia 18.09.2021

Kategoria: KULTURA
Data: 2021-09-18 - 2021-09-19
Szamotulski Ośrodek Kultury organizuje I. Przegląd folkloru i twórczości ziemi szamotulskiej ,,Jakżem Jechoł do Szamotuł”. Będzie to konkurs dla kapel, instrumentalistów, solistów, gawędziarzy, śpiewaków ludowych, zespołów śpiewaczych, tanecznych i obrzędowych z regionu szamotulskiego i całej Wielkopolski. Jego zwieńczeniem będzie koncert galowy z udziałem laureatów oraz sceniczna wersja wpisanych na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego „Tradycji weselnych z Szamotuł i okolic” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”. Celem przeglądu jest pokazanie  bogactwa i różnorodności szamotulskiego folkloru służące jego szerokiej popularyzacji, integracja i promocja zespołów a także wymiana doświadczeń.

Dwudniowe wydarzenie odbędzie się 18-19 września 2021. Miejscem wydarzenia będzie teren Muzeum - Zamek Górków.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie SZOK.