terminarz dnia 26.05.2022

Kategoria: KULTURA
Data: 2022-05-02 - 2022-05-31

Fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, perkusja, puzon, fagot.

A Twoje dziecko na jakim instrumencie chciałoby grać?

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im Wacława z Szamotuł w Szamotułach zaprasza:

- na dni otwarte, które odbędą się 7 maja w godzinach 11:00-13:00,

- do rekrutacji na rok 2022/2023, która potrwa do 31 maja.

Do szkoły mogą przystąpić dzieci w wieku 6-16 lat.

Szczegóły znajdziecie na stronie: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach (psmszamotuly.art.pl)

Kategoria: URZĄD
Data: 2022-05-17 - 2022-06-19
URZĄD / 2022-05-17

Otworzono Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szamotułach:

Miejsce: Ośrodek Jeździecki Baborówko, ul. Parkowa 1, Baborówko k. Szamotuł
Kategoria: SPORT
Data: 2022-05-26 - 2022-05-29

Już pod koniec maja odbędzie się kolejne międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego - Equestrian Festival Baborówko 2022. Starosta Szamotulski, Beata Hanyżak weźmie udział w Komitecie Honorowym tego wydarzenia.

Impreza zorganizowana jest dla polskich i zagranicznych zawodników, rywalizujących w konkurencji WKKW.

WKKW - nazywane koroną sportów jeździeckich - jest szczególnie efektowną konkurencją. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej i skoków przez przeszkody.

1. edycja festiwalu zapowiada się niezwykle ciekawie, tym bardziej, że impreza jest już znana na świecie, ma wielu sponsorów, imponujące nagrody. Należy także wspomnieć o organizatorach, którzy stanęli na wysokości zadania i stworzyli ośrodek jeździecki na wysokim, międzynarodowym poziomie.

Zawody są wspierane przez Powiat Szamotulski.

Jest to świetny pomysł na aktywny weekend dla całych rodzin- wstęp na zawody jest bezpłatny!

Organizatorzy zaplanowali między innymi:

-pokazy jeździeckie,

-pokazy woltyżerki,

-widowiskowe konkursy z udziałem koni,

-maraton kombinowany

Kiedy? 26-29.05.2022 r.
Gdzie? Ośrodek Jeździecki Baborówko, ul. Parkowa 1, Baborówko k. Szamotuł

Szczegóły wydarzenia: Baborówko Equestrian (baborowko.pl)

Miejsce: Ośrodek Jeździecki Baborówko, ul. Parkowa 1, Baborówko k. Szamotuł
Kategoria: SPORT
Data: 2022-05-26 - 2022-05-29

Zawody są wspierane przez Powiat Szamotulski.

Organizatorzy zaplanowali między innymi:

-pokazy jeździeckie,

-pokazy woltyżerki,

-widowiskowe konkursy z udziałem koni,

-maraton kombinowany

Kiedy? 26-29.05.2022 r.
Gdzie? Ośrodek Jeździecki Baborówko, ul. Parkowa 1, Baborówko k. Szamotuł

Szczegóły wydarzenia: Baborówko Equestrian (baborowko.pl)