terminarz dnia 11.09.2022

Kategoria: URZĄD
Data: 2022-08-02 - 2022-10-14

Masz 16-24 lat i mieszkasz w Wielkopolsce?
Chcesz poszerzyć swoje kompetencje w działalności społecznej?
Akademia Młodzieżowych Liderów
Czeka na Ciebie!
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!
Co oferujemy?
3 weekendowe zjazdy
5 webinariów
w trakcie których zdobędziesz wiedzę m.in z zakresu
funkcjonowania NGO, fundraisingu, komunikacji,
wystąpień publicznych i debat, kreowania wizerunku,
zarządzania projektami
2000 zł na realizację społecznej inicjatywy
Rekrutacja trwa do 14 października!
Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na www.przybyszewo.pl

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności -
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
NOWEFIO na lata 2021-2030

Data: 2022-09-10 - 2022-09-24
Wystartował cykl polsko- ukraińskich spotkań „Przy wspólnym stole. Spotkania kulinarne dwóch kultur”, które są zorganizowane przez Fundację Varietae i objęte patronatem honorowym przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak. Partnerem warsztatów jest także SZOK.
Akcja ma na celu integrację społeczności szamotulskiej i ukraińskiej. W czasie spotkań będą przygotowywane charakterystyczne dania kuchni regionalnej takie jak pyry z gzikiem, szneki z glancem, zapiekanka z twarogu, ukraińskie naleśniki czy barszcz ukraiński. Zostaną także przygotowane zaprawy na zimę (np. sosy z pomidorów).
Zaprawy zostaną przekazane osobą potrzebującym, a także do jadłodzielni w Szamotułach.
Zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne:
6 sierpnia,
11 sierpnia,
20 sierpnia,
10 września,
24 września.
Środki na realizację zadania zostały pozyskane z Kobmand Hansen Sallings Fond w ramach programu wsparcia uchodźców z Ukrainy „SĄSIEDZKA POMOC” oraz ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Przy wspólnym stole. Spotkania kulinarne dwóch kultur

Data: 2022-09-11
Godzina: 10:30

Już 11 września w Muzeum Zamek Górków odbędzie się II Przegląd Twórczości Ziemi Szamotulskiej „Jakżem Jechoł do Szamotuł”.

Organizatorem wydarzenia jest Szamotulski Ośrodek Kultury oraz Zespół Folklorystyczny „Szamotuły”. Przegląd odbędzie się pod honorowym patronatem Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).

Partnerem został Powiat Szamotulski, który wspiera organizację wydarzenia.

Celem przeglądu jest pokazanie bogactwa i różnorodności szamotulskiego folkloru służące jego szerokiej popularyzacji, integracja i promocja zespołów a także wymiana doświadczeń. Zwieńczeniem Przeglądu będzie koncert galowy z udziałem laureatów oraz widowisko sceniczne „Plon, niesiemy plon” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły".

Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły: II. Przegląd folkloru i twórczości ziemi szamotulskiej ,,Jakżem Jechoł do Szamotuł” | Facebook

Data: 2022-09-11
Godzina: 10:30

Partnerem został Powiat Szamotulski, który wspiera organizację wydarzenia.

Zapraszamy serdecznie!